Podsumowanie sparingów

Za nami okres przygotowawczy w którym rozegraliśmy 5 meczów sparingowych. Ich bilans to 2 zwycięstwa, 1 remis i 2 porażki. Pierwszy mecz z wiceliderem II grupy opolskiej A klasy, a więc LZS-em Luboszyce pomimo niezłej gry naszego zespołu zakończył się porażką 1:0. Zaś w drugim sparingu rozgromiliśmy LZS Golczowice aż 5:0. Trzeci mecz sparingowy to wyraźna obniżka formy, którą można tłumaczyć brakiem trenera oraz kilku ważnych zawodników. Nie zmienia to faktu, że w bardzo złym stylu wysoko przegraliśmy z teoretycznie słabszą drużyną Błękitnych Przecza 4:2. W kolejnym tygodniu przyszła pora na lidera VI grupy B klasy, którym jest Unia Raszowa-Daniec. Po bardzo mocnym początku (2 szybko strzelone bramki) mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:3. Ostatnim sprawdzianem przed zbliżającą się wielkimi krokami ligą było spotkanie z zespołem z Zawady rozgrywane na bocznym boisku w Osowcu. Stan murawy pozostawiał wiele do życzenia ale nasi zawodnicy pewnie zwyciężyli 2:0 od początku do końca kontrolując przebieg meczu. Po okresie przygotowawczym martwic może forma naszej obrony, w 5 meczach straciliśmy aż 8 bramek co nie zdarzyło się od dłuższego czasu. Jednak ze sparingów nie można wyciągać pochopnych wniosków, teraz dla naszej drużyny liczy się już tylko liga i walka o 1 miejsce do ostatniej kolejki. Pierwszy mecz już w niedzielę o godzinie 15 w Centrum sportu, podejmiemy ostatnią drużynę w tabeli, LKS Chmielowice.