Początek przygotowań do nowego sezonu

Okres przygotowawczy do sezonu 2018/2019 rozpoczęliśmy 18 lipca. Przypomnijmy, że w poprzednich rozgrywkach zajęliśmy dopiero 3. miejsce. Awans do klasy A uzyskała Dąbrowa, a nad nami uplasowała się jeszcze drużyna z Brynicy, z którą zagramy w pierwszej kolejce zbliżającego się sezonu. W przerwie letniej odeszło od nas kilku zawodników, między innymi: Piotr Pawleta (LZS Mechnice), Kamil Rzeczycki (LKS Silesius Kotórz Mały), Adrian Sobocki, Mateusz Sochor (obaj prawdopodobnie LZS Wrzoski), Grzegorz Starczyk, Radosław Popera (obaj nie wznowili treningów z przyczyn osobistych) czy Tomasz Kosarzecki (prawdopodobnie LZS Grudzice), za to w ich miejsce przyszli nowi, którzy w dotychczasowych sparingach zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Pierwszy mecz kontrolny rozegraliśmy z drużyną Unii Raszowa-Daniec, która wygrała swoją grupę w Klasie B i uzyskała promocję do wyższej ligi. Niestety goście przyjechali do Sławic zaledwie w 9 i mecz zakończył się wynikiem 6:1. Dwa kolejne sparingi zagraliśmy z Groszmalem Opole. Drużyna ta po tym jak wycofała się z rozgrywek ligi okręgowej, zaczynać będzie od Klasy B już bez wzmocnień z pierwszoligowej Odry Opole. W obu tych spotkaniach byliśmy drużyną wyraźnie lepszą, stwarzającą sobie okazję bramkowe, lecz nieumiejącą ich wykorzystać. Pierwszy z pojedynków zakończył się rezultatem 1:1, drugi zaś 2:0 dla naszego zespołu. Do startu sezonu ligowego rozegramy jeszcze 3 lub 4 sparingi o wynikach których będziemy informować.